انتخاب زبان

 معرفی بخش :

بخش جراحی قلب بیمارستان مرکزی شیراز در طبقه اول ساختمان شماره یک واقع شده است . این بخش در سال 1380 با انجام عمل قلب باز و بعد از آن تعویض و ترمیم دریچه ها و نقایص مادرزادی شروع به فعالیت کرد و تا به امروز 8080 نفر بیمار زیر نظر بهترین پزشکان شیراز  تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته اند . بخش دارای 9 عدد تخت سه شکن می باشد و مجهز به مانیتور و ساکشن دیواری می باشد . در این بخش یک پرستار بصورت تمام وقت در بالای سر هر بیمار حضور دارد  و خدمات درمانی را بصورت کاملا مطلوب همراه با صبر و بردباری به بیماران  ارائه می دهند.

جهت تماس با بخش شماره تلفن های 36126215 و 36284411 در اختیار شما عزیزان می باشد.

 

بخش دارای تجهیزات بروز و استاندارد :

تخت های 3 شکن برقی – میز و کمد کنار تخت جهت نگهداری وسایل بیمار –  Ventilator  (دستگاه تنفس مصنوعی به ازاء هر تخت – ساکشن دیواری در بالای هر تخت – یک عدد ساکشن پرتابل – مانیتور پرتابل – دو دستگاه اندازه گیری فشار خون جیوه ای – دستگاه بلادگز- دستگاه ACT – دستگاه IABP ( بالن پمپ داخل آئورتی) – ویلچر برای نقل و انتقال راحتتر بیمار – دستگاه view box جهت مشاهده نمودن عکس های رادیولوژی.

مانیتورهای سعادت با قابلیت اندازه گیری فشار خون به صورت تهاجمی و غیر تهاجمی ، ضربان و ریتم قلب ، اندازه گیری اکسیژن و فشار و رید مرکزی به ازاء هر تخت .

دارای دو عدد یخچال جهت نگهداری داروها به همراه دماسنج جهت دمای مناسب داروها و دیگری جهت استفاده بیماران می باشد.

 

بیماران با گرفتگی عروق کرونر جهت انجام پیوند عروق کرونر

بیماران با نقص مادرزادی دیواره ای قلب جهت اصلاح

بیماران با مشکلات دریچه ای جهت اصلاح و یا تعویض دریچه

بیماران با مشکلات عروقی مثل آئورت جهت اصلاح و درمان

 

آقای دکتر محمد حسن نعمتی ( فوق تخصص جراحی قلب و عروق)

آقای دکتر محمد علی سنجریان ( فوق تخصص جراحی قلب و عروق )